Kdy není trampolína v zahradě dobrý nápad

Date:

Léto je čas, kdy trávíme spoustu času venku. Majitelé zahrad to mají jednodušší, dovolenou si mohou užívat každý den, stačí vyjet z domu. K odpočinku pro všechny členy rodiny, tedy i děti, je však třeba nejprve vytvořit dobré podmínky.

Nejmenší děti milují pískoviště a dokážou stavět hrady z písku i celé hodiny. Pískoviště přitom vůbec nemusí narušovat vzhled zahrady, pokud je vhodně umístěno a skryto. Skryté pískoviště snadno vytvoříte recyklací starých kusů dřeva, ale můžete dětem dopřát i hotové pískoviště s víkem. „Každé dítě miluje písek a stavění hradů. U nás naleznete pískoviště s víkem, které se po otevření změní na dvě lavičky. Na nich můžete pohodlně sedět vy i vaše děti. Víko také chrání písek před znečištěním,“ radí David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach.

Skluzavky a houpačky jsou skvělá zábava

Neodmyslitelnou součástí domácího dětského hřiště jsou zahradní skluzavky a houpačky. Děti si na nich užijí spoustu zábavy, proto by na dvoře neměly chybět. Jejich výhodou je, že je můžete připevnit na hrací věže, čímž dosáhnete kombinace několika hracích prvků. „Děti určitě ocení, když vyberete dětskou skluzavku s přípojkou na vodu. V létě tak budou mít svůj vlastní malý tobogán,“ doporučuje odborník. Houpačky jsou mezi zahradními hracími zařízeními odjakživa mimořádně oblíbené. Zábava na nich však již vyžaduje rovnováhu a jistou koordinaci. Proto jsou nejen výbornými hracími prvky, ale také pomůckou pro rozvoj těchto dvou dovedností.

Domečky a bunkry musí být!

Play0%Volume
Každý rodič si určitě ze svých dětských let pamatuje, že největší dobrodružství se často odehrávala při stavbě a schovávání v různých domečcích a bunkrech. Jejich největší kouzlo spočívá v tom, že v nich mohou děti trávit čas se svými kamarády mimo dosah dospělých. Dětský zahradní domek může vypadat jako chaloupka na stračích nožkách, nebo jako srub s předzahrádkou či indiánský stan. Dřevěnou konstrukci zahradního domku můžete společně s dětmi barevně natřít a popustit přitom uzdu fantazii. Máte-li k dispozici dostatečně velký strom, proč jim nevyrobit domeček na stromě? „Do práce se nebojte zapojit ani své ratolesti. Nejenže jim vytvoříte dokonalé místo pro nekonečná dobrodružství, společnou prací zároveň sblížíte rodinu,“ inspiruje David Benda.

Little boys aged 5 and the girl aged 9 having fun jumping on trampoline. Sunny summer day

Skáče celá rodina

Trampolíny mohou být skvělým doplňkem pro rekreaci na dvoře, a to nejen pro děti. Patří totiž mezi aktivitu, kterou nepohrdnou ani dospělí členové rodiny. Slouží k procvičení celého těla, ale až dětem starším tří let, zkoušet to spíše není dobrý nápad. Jak říká odborník z Hornbachu, kromě zábavy nabízejí trampolíny na dvoře i jiné benefity: „Fyzická aktivita je potřebná pro všechny. Když skáčete na trampolíně, rozproudí se vám krev, což má výrazný vliv na zlepšení krevního oběhu v těle, a tím i na vaše zdraví. Skákání zlepšuje koordinaci a představuje způsob, jak vybít nadbytečnou energii. Kromě toho pomáhají trampolíny zmírnit stres. Hyperaktivním dětem pomáhá skákání přesměrovat energii a odstranit neklid.“

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Umělé věnce koupíte na svetstromku.cz za výhodné ceny

Symbolem příchozích Vánoc v Česku, ale i v jiných...

Reklama na autobusu

Reklamní studio v Plzni poskytuje řadu služeb pro vylepšení...

Jaké pojištění k půjčce je vhodné?

Chcete požádat o půjčku, ale bojíte se situace, kdy...

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....