Nejsledovanější část ženského těla: Z pohledu mužů je to právě tato, které si všímají nejvíce

Date:

I Instagram takové Kim Kardashian by mohl být důkazem toho, že i velký zadek umí ohromit. Je však mužská posedlost většími pozadími výmysl nebo můžeme směle říci, že pozadí nahradila prsa a že ženský zadek je nejsledovanější částí těla z pohledu mužů?

Je mužská posedlost většími pozadími výmysl nebo můžeme říci, že pozadí nahradili prsa a že ženský zadek?

Ženský zadek versus ženská prsa
Máme za to, že v minulosti si muži potrpěli na ženská prsa. Pak přišla taková Kim Kardashian, sociální sítě a ať jsme chtěli nebo ne, při takové kombinaci začali muži věnovat více pozornosti právě ženskému pozadí. Ženský zadek tedy směle nahradil ženská prsa, ale co se těm mužům vlastně na ženském pozadí líbí? Je to skutečně jeho velikost?

Zakřivení páteře, které nabízí iluzi většího pozadí
Jak informuje portál health.com, výzkum z Texaské univerzity v Austinu v USA zjistil to, co skutečně muže přitahuje není ani tak velikost ženského pozadí, ale jeho křivky. Přesnější zakřivení páteře, které nabízí iluzi většího pozadí. Dané studie se zúčastnilo asi 100 mužů ve věku od 17 do 24 let, kteří byli požádáni, aby ohodnotili atraktivitu obrázků ženské siluety, když stála stranou. Každý obrázek byl pozměněn, takže spodní část páteře byla zakřivená v různých úhlech, což způsobilo, že zadek ženy vyčníval v různých extrémech. Co těmto vědci zjistili? Že muži v drtivé většině preferovali obrázky, které ukazovaly spodní část páteře zakřivenou v 45stupňovém úhlu, od zad po zadek.

Nejde o velikost, ale zakřivení páteře směrem k hýždím
Zajímavostí na tomto výzkumu bylo to, jestli vůbec do hry vstoupila velikost ženského pozadí. Aby to vědci zjistili, požádali opět zmíněné muže, aby si prohlédli obrázky žen s různými velikostmi hýždí a zakřivením páteře: „Ukázalo se, že muži byli zapáleni pro ženy, jejichž zakřivení páteře bylo nejblíže 45 stupňům bez ohledu na velikost jejich zadní části. To nám umožnilo přesvědčivě ukázat, že muži upřednostňují ženy, které vykazují specifické úhly zakřivení páteře před hmotou hýždí,“ objasnil spoluautor studie pro zmíněný portál.

Female measures her waist

Pravěké vlivy, ideální matka dětí
Spoluautor studie ještě prozradil, že všechna tato zjištění mají i logické vysvětlení, a to v pravěku… Zmiňovaný preferovaný tvar či zakřivení páteře směrem k zadku evokuje v mužích pocit, že taková žena je či bude ideální matkou jeho dětí. Muži se domnívají, že právě tyto ženy jsou schopny lépe zajistit plod a potomstvo a dokonce by byly schopny být těhotné i vícekrát bez nějakých výraznějších zdravotních problémů. Stručně řečeno, správná křivka usnadňuje ženám vynosit miminka, případně víc.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Reklama na autobusu

Reklamní studio v Plzni poskytuje řadu služeb pro vylepšení...

Jaké pojištění k půjčce je vhodné?

Chcete požádat o půjčku, ale bojíte se situace, kdy...

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....

Tipy od job portálu MyJobsi.cz kde hledat práci nové zaměstnání

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...