Porovnání SurfEasy versus LimeVPN: Kdo má lepší hodnocení

Date:

Která ze dvou VPN je lepší: SurfEasy VPN, nebo si předplatit Lime VPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, přičemž konečné skóre je 6,2/10 ku 4,8/10.

Naměřená rychlost SurfEasy VPN proti LimeVPN, kdo je rychlejší?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o SurfEasy VPN a LimeVPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 28 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 14 Mb/s. Surfeasy se ukázala být o 14 Mb/s rychlejší nežli LimeVPN.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Surfeasy dosáhl 15 Mb/s. Lime VPN jsme naměřili hodnoty 3 Mb/s, a tedy je o 12 Mb/s pomalejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 16 ms. Čas odezvy u Lime VPN jsme naměřili 198 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže SurfEasy se ukázala o 182 ms lepší.

Průběžné skóre SurfEasy vs. LimeVPN činí 4 /10 – 3/10.

Povede se Surfeasy obejít geolock Netflixu?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, SurfEasy to má. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, LimeVPN cizojazyčný Netflix odblokovat zvládá.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, LimeVPN takovou schopnost má. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí nabízí.

Každá správná VPN toho umí mnohem víc, nesmí chybět ochrana před vyzrazením DNS, multi-hop připojení a síťové tunelování. Třeba SurfEasy obsahuje ochranu před únikem DNS a Lime VPN např. neposkytuje funkci whitelistingu.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 9 /10 versus 7/10.

Obstojí Surfeasy v počtu serverů a zemí?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, SurfEasy má ve správě 2 000 serverů. V katalogu LimeVPN je uvedeno 17 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 1983 víc .

Podobně důležitý je počet zemí, u LimeVPN je 10. Druhá VPN nabízí 31, tedy o 21 víc. V tomto měření sil tak vítězí .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých SurfEasy zvládá 5. LimeVPN povolí připojit současně 20 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Které platformy zvládá SurfEasy a jaké umí LimeVPN?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, Surfeasy podporuje Android a pokrývá zařízení s operačním systémem iOS. Lime VPN iPhony s iOS ochrání, zařízení se systémem Android umí bez problémů zabezpečit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, SurfEasy má původ v Kanadě. Sídlo druhé srovnávané VPN je v Singapuru.

Appka SurfEasy není k dispozici v češtině, LimeVPN česky taky lokalizována není.

Ve známkování platforem dosáhla Surfeasy výsledku 10/10, LimeVPN získala 7/10.

Srovnání ceny Surfeasy x LimeVPN

Lime VPN lze předplatit od 271 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít za 75 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 5 z 10, respektive 1 /10 pro srovnávanou VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Reklama na autobusu

Reklamní studio v Plzni poskytuje řadu služeb pro vylepšení...

Jaké pojištění k půjčce je vhodné?

Chcete požádat o půjčku, ale bojíte se situace, kdy...

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....

Tipy od job portálu MyJobsi.cz kde hledat práci nové zaměstnání

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...