Potřebujete novou hadici? Zde jsou tipy, jak vybrat tu správnou

Date:

Pokud si rádi vychutnáváte siesty na zahradě, měli byste znát pár základních tipů pro její udržování.

Její vůni, svěžest a barvy totiž ovlivňuje kvalita půdy a zavlažování. Jak vybrat správnou zahradní hadici? V jakém množství a kdy dopřát kousku ráje na zemi potřebné doušky vody?

Zahrada vám bude dělat radost a poskytne vám dokonalý prostor pro relaxaci, když se o ni budete správně starat. Účinné zavlažování v ní probudí život, dodá sytost barvám a zintenzívní vůni květin i trávy. Kvalitní a správně vybraná hadice je při zavlažování základem úspěchu. Měla by být ohebná a stabilní, neměla by se lámat ani trhat, měla by vydržet teplo i chlad a být cenově dostupná.

Jaké vlastnosti má mít kvalitní hadice

Vysoce kvalitní zahradní hadice se vyrábějí z několika vrstev. Díky tomu jsou pevné, do určité míry odolné proti mrazu a dobře ohebné. Většinou se skládají ze tří vrstev – vnější plášť, tkaná vložka a alespoň jedna vnitřní vrstva. Vnější plášť a vnitřní vrstva jsou nejčastěji vyrobeny z PVC. Tento materiál je buď nový, nebo neobsahuje baryum, kadmium ani olovo. Může se jednat io recyklovaný materiál, který je v maximální možné míře osvobozen od cizích těles. Zejména v těchto případech se kvalita může velmi lišit.

Alternativním materiálem je syntetický kaučuk (EPDM). Tyto velmi pružné, flexibilní pryžové zahradní hadice jsou cenově podstatně náročnější. Materiál lze vyztužit pěnou či různými příměsemi. Existují také zahradní hadice ze smíšeného materiálu. Hadice vyrobené z vláknem vyztuženého plastu jsou sice levnější, ale mají tendenci se lámat. Snadno se ohýbat začnou až když je venkovní teplota nad 10 °C. Lepší je tak vybírat hadici z pryže i přesto, že je těžší a dražší. Výhodou je její tvárnost a nelámavost.

Hadice se odlišují také svojí odolností vůči tlaku. Tato hodnota je uvedena na obalu a běžně se pohybuje kolem 20 barů při 20 °C.

živý plot
ČTĚTE I
Tuja nebo raději rododendron? Ne každý živý plot ochrání před hlukem
Zahradní hadice bychom měli skladovat nejlépe ve svinutém stavu tak, aby se nemohli zlomit. Existuje několik variant držáků na zeď a hadicových bubnů, na které lze hadici navinout.

Vozíky na hadici: umožňují úsporné skladování zahradní hadice. Na vozík se hadice navíjí pomocí klik rychle a jednoduše. Vozíky lze opatřit například přípojkou proti ohnutí hadice, rámem zaručujícím vysokou stabilitu nebo stopkou proti odkapávání vody.

Držáky na hadici: jednoduché řešení pro uskladnění zahradní hadice. Pomocí nástěnného držáku lze hadice navinout a zavěsit na zeď. Držáky na hadici se vyrábějí z kovu nebo plastu. Kovový držák je robustní a má oproti plastové variantě delší životnost.

Rain barrel in the garden

Zahradní postřikovače a zalévací tyče: konec zahradní hadice určuje, jaké dávky vody budou zahradu osvěžovat. Zahradní postřikovače a zalévací tyče mají různé funkce. Dá se s nimi zavlažovat, zalévat, jemně kropit a dostat se i na těžko přístupná místa.

Vedení hadice: dalším praktickým pomocníkem pro zavlažování je vodící prvek. Ten při pohybu po zahradě zabraňuje vláčení hadice přes záhony.

Zavlažování a hnojení v jednom: praktickou věcí je automatický přimíchávač hnojiva do zavlažovacího systému. Má velký plnící otvor s indikátorem stavu naplnění, ventil pro vyprázdnění před příchodem mrazů nebo před naplněním tekutého hnojiva.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Reklama na autobusu

Reklamní studio v Plzni poskytuje řadu služeb pro vylepšení...

Jaké pojištění k půjčce je vhodné?

Chcete požádat o půjčku, ale bojíte se situace, kdy...

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....

Tipy od job portálu MyJobsi.cz kde hledat práci nové zaměstnání

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...