Problémy v posteli? Vyberte partnerovi správné jídlo

Date:

Pokles energie, chuti na sex, ale také neúspěchy při plození potomků. Muži se občas mohou dostat do problémů, se kterými si neumí dát rady. V některých případech zmíněné potíže vyřeší už jen malá změna na talíři. A jste to právě vy, kdo dokáže připravit partnerovi chutné a povzbuzující jídlo. Víte jak na to?

Muži by měli sahat po potravinách, které jim dodají energii, povzbudí potenci a potěší libido.

Muži jsou z Marsu

Požadavky na výživné látky pro muže a ženy se liší. Zatímco něžnější polovička lidstva potřebuje jídlo k podpoře fungování například ženských hormonů, muži by měli sahat po potravinách, které jim dodají energii, povzbudí potenci a potěší libido. Známý pánský magazín Men’s Health uvádí, že k základním jídlům, která jsou nezbytná pro chlapy, patří následující triáda potravin. Hovězí maso, drůbež a ryby jsou důležitým zdrojem proteinů. Bílkoviny pomáhají při regeneraci svalů, opravují tělesné tkáně a dodávají mužům pořádnou dávku síly. Obecně je známo, že pánské osazenstvo potřebuje pro růst kvalitních svalů asi 30 gramů proteinů v hlavním jídle. Celkově však musí konzumovat 1,5 – 2 g bílkovin na 1 kg hmotnosti. Devadesátikilogramový chlap tak potřebuje denně přijmout až 180 g bílkovin.

Bílkoviny jsou pro muže klíčové

Přestože se na první pohled zdá, že se nejedná o velké množství, není to docela pravda. Dodat tělu každý den stanovené množství bílkovin není vůbec jednoduché. Podle zmíněného příkladu to znamená, že muži by měli sníst denně šest jídel s 30 g proteinů. Zajímavé je, že lidské tělo, a to bez rozdílu pohlaví, nedokáže zpracovat najednou více než 30 g bílkovin. I z tohoto důvodu si nepomůžeme, sníme-li příliš masa najednou, protože si tím jen zatížíme žaludek. Kvalitní bílkoviny však nenacházíme jen v živočišných zdrojích, ale také v luštěninách, jako jsou hrách, fazole či cizrna. Nezapomínejme však na to, že sója se více hodí do jídelníčků žen, protože povzbuzuje tvorbu ženských pohlavních hormonů.

Když jsou cévy zdravé, je větší chuť na…

Play0%Volume
Klíčové pro zdraví mužského pohlaví jsou látky, které se nacházejí v rybách a mořských plodech. Mastné mořské ryby například obsahují omega-3 mastné kyseliny. Jedná se o takzvané zdravé tuky, které chrání srdce, mozek, ale také cévy. V případě ochrany cév hrají důležitou roli. Fungování cévního řečiště je nezbytné při erekci a prokrvení tělesných orgánů. Čím zdravější kardiovaskulární systém mají muži, tím vyšší je pravděpodobnost, že budou výkonnější iv intimních chvílích. Z mořských „příšer“ pomáhají podpořit zdraví pánů zejména ústřice. Jedná se o známé afrodiziakum, to je jídlo, které povzbuzuje chuť na sex. Obsahují vysoké množství zinku. Jedná se o minerální látku, která je potřebná pro tvorbu mužského pohlavního hormonu testosteronu. Normální hladiny tohoto hormonu zlepšují u pánů chuť na sex, dodávají jim odvahu, sílu a chuť nejen do života.


Toto jídlo byste si netipli

Málokdo by si pomyslel, že i méně oblíbená zelenina dokáže potěšit mužskou kondici. Do této kategorie zařazujeme brokolici, kterou kanadské studie považují za nejlepší potraviny pro muže. Místní odborníci tvrdí, že rakovina močového měchýře je v jejich zemi na pátém místě mezi všemi druhy nádorových onemocnění, přičemž u žen až na dvanáctém místě. Brokolice obsahují silné antioxidanty, které bojují se záněty, ale jsou skvělé také v prevenci rakoviny. Studie přesvědčují, že podobné účinky má i květák, růžičková kapusta a zelí. Zmíněné druhy zeleniny se chlubí obsahem sulforafanu a isothiokyanátů, které patří k silným protirakovinným sloučeninám. Pomáhají zbavovat tělo karcinogenních látek, poškozených buněk a snižují růst nádorových buněk.

Composition with common food allergens including egg, milk, soya, peanuts, hazelnut, fish, seafood and wheat flour

Ořechy nejsou jen pro krásu žen

Nesmíme zapomínat, že fyzickou, mentální a sexuální sílu dodávají mužům i ořechy. Speciální postavení mají mandle. Obsahují vysoké množství bílkovin, vlákniny, vitamínu E, čímž přispívají k lepšímu stavu pokožky, trávicího systému i srdce. Muži, kteří se snaží udržet si štíhlou postavu, se jim často vyhýbají z důvodu jejich vysoké kalorické hodnoty. Pravdou ovšem je, že kalorie z mandlí pocházejí zejména z nenasycených mastných kyselin (zdravých tuků). Profesor medicíny z Univerzity Loma Linda Gary Fraser srovnával skupinu mužů, kteří pravidelně jedí mandle s muži, kteří se jim vyhýbali. Podle zmíněného profesora byla v lepší kondici první skupina účastníků výzkumu. Mandle však dokážou i škodit, pokud se konzumují pražené a solené. V takovém případě zvyšují riziko obezity a vysokého krevního tlaku. Vhodným jídlem pro muže, zvláště pokud se snaží nabrat svalovou hmotu, je arašídové máslo. Obsahuje velké množství sacharidů, zdravých tuků a bílkovin.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Reklama na autobusu

Reklamní studio v Plzni poskytuje řadu služeb pro vylepšení...

Jaké pojištění k půjčce je vhodné?

Chcete požádat o půjčku, ale bojíte se situace, kdy...

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....

Tipy od job portálu MyJobsi.cz kde hledat práci nové zaměstnání

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...