Akvamaríny, kameny, které miluje i britská královna

Date:

Přestože jsou akvamaríny velmi jemně barevné a působí něžně, vyzařují impozantní půvab. Kdyby se jednalo o člověka, snad bychom mohli říci, že má charisma.

Není divu, že si tyto drahokamy vyvolilo i mnoho slavných a význačných osobností. Dokonce i samotná britská královna Alžběta II. získala během svého panování vzácné akvamarínové šperky. Konkrétně šlo o náhrdelník a náušnice. Vyrobili je klenotníci Mappin & Webb a trvalo jim celý rok, než pro účely výroby těchto šperků našli kameny, které by k sobě dokonale ladily.

Panovnice je obdržela v den své korunovace od brazilského prezidenta. Později dostala ještě brož a náramek. Sama britská královna sbírku rozšířila i o korunku s akvamaríny a diamanty.

Královna má pro akvamarínové šperky zřejmě velkou slabost. V její sbírce se totiž nacházejí i klenoty značky Boucheron z akvamarínu a diamantů. Ty dostala od svého otce k 18. narozeninám a pro různé příležitosti je nosí dodnes.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Reklama na autobusu

Reklamní studio v Plzni poskytuje řadu služeb pro vylepšení...

Jaké pojištění k půjčce je vhodné?

Chcete požádat o půjčku, ale bojíte se situace, kdy...

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....

Tipy od job portálu MyJobsi.cz kde hledat práci nové zaměstnání

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a...